FOTO: Vlado Kreslin na Festivalu Lent: “Kaj bi rad bil, če bi še enkrat živel?” Upamo, da bil spet Vlado Kreslin

Ni Festivala Lent brez Vlada Kreslina. Ja, tudi letos je bil Vlado Kreslin na Glavnem odru in to v taki kombinaciji, da smo lahko samo nestrpno čakali, kako bo ta kombinacija zvenela. Z big bandom Šentjur. In bilo je kaj za slišati – sveže, drugačno, pa vendar Kreslinovo.
VIDEO: Maribor gosti 25. mednarodno študentsko konferenco SCiM: Mladi iz več kot 20 držav razpravljajo o izzivih prihodnosti

Danes se je v Mariboru začela jubilejna, že 25. mednarodna študentska konferenca SCiM (Student Conference in Maribor), ki je v mesto znanja in kulture znova pripeljala okoli 50 študentov iz več kot 20 držav sveta.
FOTO: Gala operni večer na Gaju uspel

Krajevna skupnost Bresternica–Gaj je v sodelovanju z Opero in baletom Slovenskega narodnega gledališča Maribor pripravila nepozaben Gala operni večer, ki je potekal v ponedeljek, 23. junija 2025, ob 19. uri na slikovitem Gaju nad Mariborom.