Policisti Policijske postaje Maribor II so 8. 5. 2026 okrog 13:10 na območju občine Maribor obravnavali prometno nesrečo s hudo telesno poškodbo.
79-letna kolesarka se je peljala s kolesom po mestni ulici. Na semaforju se je ustavila pri rdeči luči. Ko je ponovno speljala, pri zeleni luči na semaforju, se ji je snela veriga iz zobnika, kar je imelo za posledico, da je sama padla po vozišču in se pri tem hudo telesno pokodovala.
S kraja je bila odpeljana s reševalnim vozilom v Univerzitetni klinični center Maribor, poroča PU Maribor.