V Mariboru se je pričela obsežna prenova osrednje avle in okolice železniške postaje.
Projekt vključuje obnovo vhodnega dela postaje, platoja, potniških blagajn in prostorov za zaposlene. Obnovljena bo tudi čakalnica, ki bo dostopna tudi s strani peronov.

Preostali deli postaje, vključno s podhodom, dvigali in peroni, so bili prenovljeni pred kratkim. Investitor prenove je Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo, pri projektu pa sodeluje tudi Ministrstvo za infrastrukturo.

Prenova bo obiskovalcem omogočila bolj urejeno, moderno in prijetno izkušnjo na železniški postaji Maribor.