V mariborskem Mestnem parku bo v petek, 29. maja 2026, potekala 11. Operna noč, ki tudi letos obljublja večer vrhunske glasbe v prijetnem naravnem ambientu.
Da bi obiskovalcem omogočili čim bolj udoben, varen in okolju prijazen prihod na dogodek, bodo na dan prireditve mestni avtobusi vozili brezplačno. Kot sporočajo iz Marproma oziroma Javnega holdinga Maribor, bo brezplačen prevoz na voljo na vseh mestnih avtobusnih linijah od 17. ure dalje.
Obiskovalce vabijo, da avtomobile pustijo doma ter se do prizorišča odpravijo s trajnostnim prevozom in tako brez skrbi uživajo v glasbenem večeru v Mestnem parku.