20:45, čet 19. junija
Maribor
temperature icon 28°C

Odziv Arsenoviča na novinarsko SDS v povezavi s cono 30: “Ko sem videl, kdo tam sedi, nisem dalje gledal.”

Na novinarski konferenci SDS so, kot smo že poročali, opozorili, da bi morala biti cona 30 v Kamnici že ukinjena. Hkrati pa so dejali, da naj bi bile vse tovrstne ureditve po novem zakonu od novembra 2022 dalje nezakonite.

Kritični so bili do župana, ki po njihovem mnenju ne spoštuje sklepov mestnega sveta in volje krajanov. Napovedali so, da bodo zahtevali vračilo denarja vsem, ki so bili v coni 30 neupravičeno kaznovani.

Kar se tiče novinarske, ki jo je pripravila SDS, je župan dejal: “Slikico sem videl. Pa ko sem videl, kdo tam sedi, nisem dalje gledal.”

Kar se tiče očitkov, da so službe delale nezakonito je dejal, da verjame, da je bilo vse zakonito urejeno.

“Če nimamo drugih tem, kako bi znižali cono iz 30 in povišali hitrost, je absurd. Mi je res nerodno, da sem župan tega mesta”

Glede Kanglerja je mariborski župan komentiral: “Me čudi, da nekdo hodi v policijsko šolo, kjer so ga verjetno učili o varnosti. Ni sporno, kdaj je veja pri 30 ali 50. Če je edina stvar, da delaš politiko namesto zmanjševanja cone 30, potem upam, da ne bodo dosegli niti teh glasov, ki so jih imeli. Dejanski problemi in izzivi gredo v druge smeri.”

Celotno kavo z novinarji si lahko ogledate spodaj:

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

ANKETA

Kaj vam pomeni maj kot mesec ljubezni?