V Mariboru so obravnavali voznika osebnega avtomobila, ki sprva na znake policistov ni ustavil in je nadaljeval z vožnjo.
Ustavil je šele v nadaljevanju, ko so policisti zapeljali za njim in pričeli z ustavljanjem.
Ugotovljeno je bilo, da moški vozi pod vplivom alkohola (0,70 mg/l alkohola) ter da vozi neregistriran avtomobil brez veljavnega vozniškega dovoljenja.
Vozilo je bilo zaseženo, sledi obdolžilni predlog. Pijan voznik brez izpita in registracije bežal pred policisti v Mariboru.8licilici