11:32, ned 16. marca
Maribor
temperature icon 5°C

Uvajanje pilotne linije javnega mestnega potniškega prometa po sistemu Park and Ride

Mestna občina Maribor skupaj s Fakulteto za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo ter trgovskim centrom E.Leclerc, v sklopu letošnjega Evropskega tedna mobilnosti, uvaja novo pilotno linijo javnega mestnega potniškega prometa, po sistemu Park and Ride.

S parkirišča pred trgovskim centrom E.Leclerc na Teznem bo tako med 19. in 30. septembrom vzpostavljena hitra brezplačna avtobusna linija do centra mesta (postajališče pri Trgu svobode z vmesnim postankom pri Obiju in Europarku).

Avtobusi bodo vozili izpred parkirišča vsakih 15 minut in bodo omogočali prevoz oseb do centra mesta med 5:30 in 18:00, z vmesnimi postajališči, brez stroškov vožnje in parkiranja.

Namen projekta je razbremenitev najbolj prometno obremenjene ceste v mestu z uporabo trajnostnih prometnih sredstev, potnikom pa zagotoviti kakovostno storitev potovanja brez stroškov parkirnin in goriva

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

ANKETA

Ali obiskujete toplice?